Siirry sisältöön

Ota yhteyttä ja tutustu tarjontaan

Tutustu Ohjauksella hyvinvointia -hankkeen toteuttajiin. Pääset linkeistä toimijoiden omille sivulle tutustumaan, millaista oppilaitos- tai järjestökohtaista toimintaa jo on tarjolla.

Hankkeen hallinto

Projektipäällikkö Leea Naamanka, leea.naamanka@diak.fi, p. 050 339 8910

Media ja hankkeen viestintä: Niina Mäenpää, niina.maenpaa@diak.fi, puh. 040 507 6260

Seuraa ja osallistu somessa

Seuraa somesta, miten opiskelijahyvinvointi vahvistuu tunnisteilla #korkeakoulutukee ja #universitysupports.

Diakonia-ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö:

Kuraattori Maarit Heusala
maarit.heusala@diak.fi
040 5090357

Tukitoimet:

Diakonissalaitos, Vamos Helsinki

OHJY-hankkeessa toteutettavat tukipalvelut Vamoksessa:

  • Intensiivistä yksilövalmennusta opintojen edistämiseen ja oman jaksamisen tukemiseen

Ota yhteyttä:

Muut palvelut:

Kajaanin ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö:

Ullamaija Niskanen
ullamaija.niskanen@kamk.fi
040 5468076

Tukipalvelut verkkosivuilla:

KAMKin tukipalvelut opiskelijoille

Tukipalvelut opiskelijaintrassa:

Opintojen ohjaus (vaatii kirjautumisen oppilaitoksen tunnuksilla)
Opiskelijoiden hyvinvointipalvelut (vaatii kirjautumisen oppilaitoksen tunnuksilla)

Kajaanin ammattikorkeakoulun opiskelijakunta KAMO

Yhteyshenkilö:

Mira Nukari
mira.nukari@kamk.fi
044 9864455

Tukipalvelut opiskelijoille:

Opiskelijakunnan palvelut

Opiskelijahyvinvointi

Hyvinvointituutorointi

Services in English

Services in English

Student welfare

Welfare tutoring

 

 

Metropolia Ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö:

Teija Rautiola
teija.rautiola@metropolia.fi
040 6300351

Tukipalvelut opiskelijaintrassa:

Metropolian tukipalvelut opiskelijoille, yleiset ja OHJYn tarjoamat (vaatii kirjautumisen)

 

Nyyti ry

Yhteyshenkilö:

Päivi Kohta
paivi.kohta@nyyti.fi
050 5724819

OHJY-hankkeessa toteutettavat tukipalvelut Nyyti ry:ssä:

OHJY-hankkeen palvelut Nyyti ry:ssä

Nyytin yleiset palvelut

Tukipalvelut opiskelijoille

O´Diako

Yhteyshenkilö:

Riina Halme
riina.halme@diak.fi

Tukipalvelut:

Oulun ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö:

Sinikka Viinikka
sinikka.viinikka@oamk.fi
040 1415356

Tukipalvelut:

OAMKin tukipalvelut opiskelijoille, yleiset ja OHJYn tarjoamat 

Oulun yliopisto

Yhteyshenkilö:

Kiia Kilponen
kiia.kilponen@oulu.fi
050 5348084

Tukipalvelut:

Oulun yliopiston tukipalvelut opiskelijoille

Turun ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö:

Meeri Rusi
meeri.rusi@turkuamk.fi
050 5985101

Sari Seppä
Opintokuraattori, Student Counsellor
sari.seppa@turkuamk.fi 
040 355 0836

Tukipalvelut:

Turun AMKin tukipalvelut opiskelijoille

Turun ammattikorkeakoulun opiskelijakunta TUO

Yhteyshenkilö:

Tero Rinne
tero.rinne@opiskelijakunta.net
045 6706650

TUOn tukipalvelut opiskelijoille:

tiedot päivittyvät